Engedjék meg, hogy tisztelettel meghívjam Önöket a Szegedi Tudományegyetem Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézete által szervezett, Továbbképző Intenzíves Szimpózium és Aneszteziológiai Napok, a TISZA tudományos Konferenciára, melyet 2023. március 9-11. között rendezünk meg. A helyszín a Forrás Szálloda, Szeged lesz.
A Konferencia három éve az online világba született, és a tudományos, képzési feladatai mellett most először tud a személyes megbeszélések erejével átadott, inspirált ismeretek fóruma, és egyben a hasonló élethelyzetben, azonos célokért tevékenykedő szakmai közösség helyzetértékelő és pihentető szociális eseménye is lenni.
A Konferencia tematikája tükröződik történetében. Március 9-én, csütörtökön az elmúlt két év előadásaiból állítunk össze válogatást, hiszen egyrészt akkor ezek meghallgatására sem mindig volt idő, másrészt a kollégák Szegedre invitálását, ezzel munkahelyükről elhívását a hatékonyság érdekében szeretnénk péntekre-szombatra koncentrálni. A pénteki napon MÓD SZER TAN címmel már jelenléti üzemmódba kapcsolunk, és továbbképző szekciókat terveztünk, mely elképzelésünk szerint a későbbiekben is kerete maradhatna a továbbképző előadásoknak. Ezek több témát ölelnek fel; lesz szó az extracorporális szervtámogató kezelésekről, hangsúllyal az egyes modalitások elérhetőségére a Grémiumhoz tartozó betegellátó intézményekből. Külön előadás-csokor foglalkozik szakmánk friss nemzetközi és nemzeti irányelveinek áttekintésével, a fontos, változó elemek hangsúlyos megtárgyalásával. A továbbképző előadások szombaton Konferenciánk kiemelt témájával folytatódnak, mely idén a regionális anesztézia és az akut fájdalomterápia lesz. A Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság Fájdalomcsillapítási Szekciójának előadóit kértük fel egy tematikus szekció megszervezésére, melyet probléma-orientált beszélgetés, oktatás, és egészséges önkéntesek bevonásával végzett, forgószínpad jelleggel szervezett gyakorlati bemutató követ. A Régió fiatal munkatársainak szereplése kiemelt fontosságú, ezért folytatjuk a korábbi szituációs modell gyakorlatokat, amelyek ügyeleti élethelyzetet szimulálnak egy-egy speciális beteg vagy betegség két-szereplős megbeszélése formájában, úgy, ahogy ezt a mai kompetencia szintek jelenléti, vagy telefonos formában szükségessé teszik. A fiatalokra gondoltunk akkor is, amikor felkértünk tudományos téren aktív fiatal munkatársakat Szegeden és szerte a világban, számoljanak be munkájukról. És gondoltunk rájuk akkor is, amikor a PhD az Intézetben rovatban egy kolléga ismerteti eredményeit.
Fontos feladatunknak tartjuk, hogy az SZTE AITI munkatársai mellett országosan elismert, véleményformáló előadók, és a Grémiumhoz tartozó Intézmények munkatársai is megjelenjenek előadói, elnöki feladatokkal, hogy a nemzetközi ajánlásoktól az ügyeleti döntésekig tartozó szakmai világot minél nagyobb hatásfokkal le tudjuk fedni.
A teljes Konferencia a regisztrált orvosok számára sikeres tesztírás esetén 50 kreditpontra akkreditált.
Szervezési feladatokat ellátó, és minden munkatársunk nevében bízom abban, hogy Konferenciánk minden részvevő számára lehetőséget ad ismeretei bővítésére, az érdekes témakörök megvitatására, és nem utolsó sorban kellemes társasági élményeket, kikapcsolódást kínál.
Prof Dr. Babik Barna